Aktualności

Skrócony opis:

Aktualności

Cafe de Brasil

Dodano: 2011-10-17 17:35:28

Historia Café de Brasil, producenta kawy Kimbo, przypomina scenariusz filmu hollywoodzkiego, gdzie siła woli, przedsiębiorczość, pomysłowość przeplatają się nawzajem, a zwieńczeniem ich działań jest ogromny sukces. Właściwie jednak jest to opowieść rodem z Włoch, Neapolu, opowieść rozwijająca się na przestrzeni 50 lat. Jest to historia o dokonywaniu śmiałych wyborów, o tym jak ważne jest w życiu wyczucie chwili, odwaga w dążeniu do spełnienia własnych marzeń.

Bracia, Francesco, Gerardo i Elio Rubino, zaczęli pracować jeszcze jako chłopcy pomagając ojcu w prowadzeniu kawiarni. W krótkim czasie kawa serwowana przez nich zyskała niezmierne uznanie. Kawa przygotowywana przez braci cieszyła się tak ogromnym powodzeniem, ze postanowili oni oddać się bezgranicznie pasji zgłębiania tajemnic ukrytych w małych ziarenkach kawy.

Pod koniec Drugiej Wojny Światowej otworzyli następną kawiarnie w Neapolu, by następnie w 1950 wybudować małą palarnie kawy. W tym okresie przyzwyczajenia Włochów zaczęły się zmieniać i stopniowo poczęto odchodzić od domowego palenia kawy na rzecz kawy już palonej, gotowej do bezpośredniego spozycia. Nieustanne wysiłki w poszukiwaniu zadowalającego smaku i jakości były podstawa sukcesu naszych bohaterów. Juz na początku lat 60. rozwój technologii pozwolił, aby klienci mogli zakupić kawę już palona i zapakowana. Dalsze poszukiwania doprowadziły do opracowania i zastosowania innowacyjnego systemu

pakowania- kawa nie była tylko palona i selekcjonowana, ale pakowana w metalowe hermetyczne opakowania, a wkrótce i w torby. Takie pakowanie hermetyczne gwarantowało i gwarantuje świeżość przez o wiele dłuższy czas niż tradycyjny sposób pakowania.

W latach 70. kawa KIMBO stała się bezspornie liderem na ryku w Kampanii. Do tego sukcesu przyczyniła się nie tylko wysoka jakość oferowanego produktu, ale także przywiązanie o tradycji neapolitańskiej w paleniu kawy. Z początku dystrybucja kawy była ograniczona do regionu w Kampanii, ale w 1994 do Café de Brasil należało już drugie miejsce na włoskim rynku kaw pakowanych.

Firma Café de Brasil podbiła serca milionów smakoszy na całym świecie. Wystarczy skosztować jedna filiżankę, by zakochać się w tej kawie i być jej wiernym do końca zycia.

Godne podziwu zacięcie i determinacja trzech braci - zalozycieli widoczne jest także u ich dzieci i wnuków, którzy z reszta załogi, stworzyli włoską siec 300 dystrybutorów i zakład produkcyjny w Neapolu kilkanaście powierzchni 40 000m2.

Przez kilkanaście lat nazwa kawy była taka sama jak nazwa firmy- Cafe do Brasil. W 1971 stworzono krótka, egzotyczna nazwę: KIMBO. Zmienił się styl, sposób pakowania, ale smak, aromat i jakość pozostały bez zmian.

Aktualności

Kawa Guatemala

Dodano: 2013-10-29 13:58:12

Ekspresy Jura

Dodano: 2013-10-15 17:27:40

Nowy ekspres Saeco Nextage Master Top

Dodano: 2012-06-27 15:42:18

Nowy ekpres Saeco Aulika

Dodano: 2012-06-27 15:39:47

Archiwum >>>

Rzetelna Firma
Rzetelna Firma
Jesteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma.
Ważne: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X